Calling for peace (eTwinning projekt)

Učenici 2. i 4. razreda zajedno s vjeroučiteljicom Katarinom Bertović uključili su se u međunarodni eTwinning projekt Calling for peace. Cilj projekta je djecu širom Europe i svijeta pozivati na mir. Projekt je posebno osmišljen za pružanje podrške djeci Ukrajine. Kroz aktivnosti u projektu djeci će se pružiti osnovna znanja o miru, toleranciji, poštivanju ljudskih prava i različitih kultura.

Učenici navedenih razreda u ponedjeljak, 14. ožujka došli su u školu obučeni u boje ukrajinske zastave. Učenici 4. razreda su izradili plakat s molitvom Oče naš na ukrajinskom jeziku te citatima iz Biblije koji govore o pomaganju i velikodušnosti. U videu koji su snimili za potrebe projekta, molitvu Oče naš izmolili su na ukrajinskom i hrvatskom jeziku.  Također su izradili zastavice koje prikazuju hrvatsku i ukrajinsku zastavu. Učenici 2. razreda ukrasili su golubice mira i srca za Ukrajinu. Zastavice i golubice mira krasit će hol škole kako bi nas svakodnevno podsjećale na patnje ukrajinskog naroda.

Pripremila: Katarina Bertović

objavio: ANAMARIJA DIKLIĆ   datum: 15. 3. 2022.