Dječji igrani film Crveni balon

U PŠ Kupjak u utorak, 22.3.2022.g. učionica je postala kino dvorana. “Stiglo je kino!”  Učenici su s učiteljicom Nikolinom gledali kratkometražni, francuski film Alberta Lamorissea, Crveni balon ( La ballon rouge).

Priča se događa u glavnom gradu Francuske, Parizu, 50-tih godina prošloga stoljeća. Riječ je o neobičnom prijateljstvu između dječaka i balona. Filmski lik je dobio ime po dječaku koji je i glumio. Mali glumac je sin redatelja filma. U filmu likovi progovaraju tek nekoliko riječi. Unatoče tome film je zanimljiv i uzbudljiv. Nagrađen je  Oscarom za najbolju filmsku priču (scenarij).

Učenici su nakon odgledanog filma rješavali nastavni listić te crtali dječaka i crveni balon.

Pripremila: Nikolina Kosanović

objavio: ANAMARIJA DIKLIĆ   datum: 24. 3. 2022.