Svjetski dan voda (22.3.)

Svjetski dan voda obilježava se svake godine 22. ožujka. Cilj je skrenuti pozornost na probleme vezane uz vodu i vodne resurse, osobito u zemljama koje nemaju pitke vode zbog čega strada veliki broj stanovnika.

Uz Svjetski dan vode učenici starijih razreda i svi učitelji, u utorak 22.3.2022.g. imali su terensku nastavu, pješačenje od škole kroz Planinu prema Brodu na Kupi. Na samom ušću rijeke Kupice u Kupu učenici 6.r., Lorena, Noa i Mateo pod mentorstvom učitelja Hrvoja upoznali su sve prisutne o podzemnim vodama pod sloganom Podzemne vode – učini nevidljivo vidljivim! Podzemne vode su naše prirodno blago iz kojeg se crpi pitka voda tj. vodovodna voda. Učenici su ukazali na važnost, brigu i načine očuvanja podzemnih voda. Potom su posjetili OŠ Frana Krste Frankopana Brod na Kupi gdje su se u vrlo ugodnom vanjskom okolišu okrijepili.

Učenici mlađih razreda i PŠ Kupjak, su pak u četvrtak 24.3.2022.g. sa svojim razrednicama također krenuli na terensku nastavu od škole, pješke prema Zelenom Viru. Spuštajući se i dolazeći dočekala ih je buka vode i hidroelektrane. Krenuli su prema Slapu koji pada pred otvor špilje sa 70 metara visoke stijene. Putem su ponovili gotovo sve sadržaje iz prirode i društva od vjesnika proljeća do određivanja strana obale…

Učenici 4.r. s učiteljicom Suzanom, na satu likovne kulture plastelinom su modelirali  motive vode i prirode.

Podzemne vode, rijeke i šumska vegetacija bogatstvo su našega kraja!

Pripremio: Hrvoje Kezele i Sanja Despot Abramović

objavio: ANAMARIJA DIKLIĆ   datum: 25. 3. 2022.