Virtualni književni susret sa Željkom Horvat -Vukelja uz Međunarodni dan dječje knjige

Uz Međunarodni dan dječje knjige koji se svake godine obilježava 2. travnja u organizaciji Gradske knjižnice Rijeka, a u sklopu Bibliokluba, 6.4.2022.g. priređen je virtualni književni susret s poznatom dječjom književnicom Željkom Horvat-Vukelja. Suretu su prisutvovali svi učenici mlađih razreda OŠ Skrad i PŠ Kupjak, njihove učiteljice i knjižničarka kao i učenici iz OŠ Brod Moravice i Crni Lug. Način komunikacije i viđenja svih sudionika u virtualnom okruženju, već na samom početku zainteresirao je sve učenike.

Željka Horvat-Vukelja, kao i uvijek vrlo simpatično, veselo, uz mnoštvo rekvizita i puno razgovora s publikom predstavila je svoje nove slikovnice Magdalenina knjižnica na kotačima i Žinko u školi. Sat vremena Željka je vrlo spretno i nadasve interesantno uspjela zadržati pažnju najmlađih. Krajem susreta, svi su joj pomahali te je uslijedio zadatak, istražiti koje knjige drage autorice Željke Horvat-Vukelja imamo u knjižnici.

Njene Slikopriče poznate su svima, najnovije im je prije susreta pročitala knjižničarka, a ostale će sami istražiti i pročitati.

Pripremila: Sanja Despot Abramović

objavio: ANAMARIJA DIKLIĆ   datum: 7. 4. 2022.