Što je škola bez izleta? (terenska nastava u Rijeku)

Učitelji i učenici starijih razreda Osnovne škole Skrad, 29.04.2022.g. vlakom su krenuli na terensku nastavu u Rijeku. Po dolasku u Rijeku najprije su obišli Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja Rijeka. Na ulazu, učenici su se podijelili u dvije grupe te je jedna otišla u obilazak muzeja dok je druga grupa imala radionicu. Kroz radionicu su čuli priču o Karolini Riječkoj i njenim djelima. Potom su učenici podijeljeni u četiri manje skupine izrađivali figure za igru Čovječe ne ljuti se od različitih materijala.

Uslijedila je marenda i odlazak u McDonald`s. U 12:00 sati u kazalištu Ivana pl. Zajca učenici su pogledali predstavu Mali princ. Poslije predstave zajedno s učenicima OŠ Pećine Rijeka, pješke su otišli do njihove škole, razgledali je te se pripremili za povratak u Skrad.

Intervjuirali smo neke učenike i evo odgovora:

1. Je li vam se svidio obilazak Muzeja i ako da zašto?

• “Obilazak mi se svidio zato što smo mogli naučiti dosta o povijesti grada Rijeke te kako su u to vrijeme živjeli guverneri.”
  • “Pomorski dio muzeja me nije toliko zanimao dok nisam saznao da grad Rijeka ima veze s Titanikom.”
  • “Voljela bih da smo na pomorski dio muzeja potrošili malo više vremena te da nam je kustosica mogla više objasniti o svim izlošcima koje smo vidjeli.”

2. Je li vam se svidjela predstava Mali princ, što najviše?

• “Predstava mi se zbilja svidjela zato što su glumci predstavu započeli iz publike te se polako penjali prema pozornici.”
  • Drago mi je što smo sjedili u ložama te smo sve mogli vidjeti iz šire perspektive:”
  • “Predstava je bila odlična, vidjelo se da su se glumci dugo spremali. Svidjelo mi se što se jedna glumica pojavila u ložama te prelazila iz jedne u drugu prije nego je otišla na pozornicu.”

3. Kako vam se svidjela Osnovna škola Pećine Rijeka?

• “Škola mi se jako svidjela, velika je razlika između naše i njihove škole, npr. oni imaju razred za strane jezike.”
  • “Nije mi se svidjelo to što smo od kazališta do OŠ Pećine pješačili, ali ipak mislim da je bilo vrijedno truda zato što smo vidjeli kako učenici u školi uče i rade.”

Pripremio: Karlo Abramović, učenik 7.r.

objavio: ANAMARIJA DIKLIĆ   datum: 3. 5. 2022.