Kino bez grickalica (terenska nastava)

Učenici starijih razreda Osnovne škole Skrad, 10.05.2022.g. u pratnji razrednika, jutarnjim vlakom krenuli su u Rijeku. Dječja kuća, u blizini željezničke postaje bila je njihovo odredište. Dočekala ih je voditeljica i ispričala o povijesti zgrade u kojoj je danas Dječja kuća, obnovi, aktivnostima koje nudi…  Učenici su najprije u Art-kinu u Dječjoj kući pogledali film Vukovi, redatelja Samuela Kishia. Glavno pitanje bilo je: “Smijemo li jesti grickalice?” Naravno, nisu mogli jesti  jer je dvorana Art-kina uređena drugačije nego ostale kinodvorane. Početno nezadovoljstvo popravio je odličan film.

Nakon filma, podijeljeni u dvije grupe učenici su krenuli u obilazak i razgledavanje Kuće dok je druga skupina sudjelovala u radionici izrade razglednice Dječje kuće Rijeka na samom vrhu zgrade.

Učenički dojmovi:

Art-kino mi se svidjelo, drugačije je od “običnog” kina.

Više mi se sviđa klasično kino jer mogu pogledati film u 3D i 4D obliku, kinodvorana je mnogo veća.”

Film Vukovi je poučan.

Radnja filma me nije previše oduševila, kraj je nedorečen.

U Dječjoj kući imali smo priliku sudjelovati u radionici te igrati videoigre na konzolama.

Svidio mi se vanjski obilazak i razgledavanje zgrada koje su u izgradnji.

Pripremio: Karlo Abramović, učenik 7.razreda

objavio: ANAMARIJA DIKLIĆ   datum: 17. 5. 2022.