Cjelodnevni izlet u grad Rovinj i NP Brijune

Dana 7. lipnja 2022. g. učenici od 1. do 7. razreda u pratnji razrednika posjetili su grad Rovinj i NP Brijuni. U Rovinju, jednom od najljepših gradova na hrvatskoj obali dočekao ih je turistički vodič koji ih je poveo u razgledavanje značajnih kulturno – povijesnih znamenitosti. Upoznati s poviješću grada Rovinja krenuli su posjetiti starogradsku jezgru, crkvu sv. Eufemije, poznatu ulicu Grisiu koja slovi kao zaštitni znak grada, Balbijev luk, gradsku palaču…

Nakon Rovinja u Fažani su se ukrcali u turistički brodić koji ih je odveo do NP Brijuni. Uz vodiča čuli su o bogatoj prirodnoj i kulturno-povijesnoj baštini otočja. Posjetili su izložbu Josipa Broza Tita, fazaneriju, Safari park, crkvu sv. Germana te kuću za brodice. Najveće veselje na otoku izazvala je vožnja vlakićem i papagaj Koki koji je taj dan bio poprilično raspoložen – šepurio se, razgovarao i rukovao.

Puni dojmova i doživljaja te očarani netaknutim prirodnim ljepotama sretno su se vratili doma.

Pripremila: Matina Jakovac

objavio: ANAMARIJA DIKLIĆ   datum: 13. 6. 2022.