30. jubilarno goransko dijalektalno sijelo „Govor mog zavičaja“

Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića Delnice, 17.05.2022.g. bila je škola domaćin 30. jubilarnog dijalektalnog sijela „Govor mog zavičaja“ u organizaciji Matice hrvatske, ogranak Delnice. Mnogobrojnoj publici obratio se ravnatelj Škole Mladen Bolf te dugogodišnja predsjednica delničkog ogranka MH, Nives Marjanović. Gosti iz MH Zagreb svima prisutnima pružili su riječ podrške u ustrajnosti na očuvanju domaće riječi.

Povodom velike jubilarne obljetnice tiskan je Goranski zbornik 3 s literarnim i likovnim radovima učenika goranskih škola. Na završnoj svečanosti kroz pjesme, prozne ostvaraje, recitale i glazbu svoju školu i rad na domaćem govoru predstavili su učenici, osnovci i srednjoškolci iz Delnica, Vrbovskog, Čabra, Lokava, Mrkoplja, Skrada, Brod Moravica, Ravne Gore i Fužina. Simpatičnim, kratkim literarnim ostvarajem sadašnjih učenika 8.r., Cipela – postola, Osnovnu školu Skrad predstavile su učenice 7. razreda Antea, Petra, Christin i Patricija. Za nastup ih je pripremala knjižničarka Sanja Despot Abramović.

Učenici, mentori i Škole nagrađeni su zahvalnicama i Goranskim zbornikom 3. Oteti zaboravu domače riči, tanc i popefko zadatak je svih nas; učitelja, učenika, roditelja, baka i djedova…

Pripremila: Sanja Despot Abramović, knjižničarka

objavio: ANAMARIJA DIKLIĆ   datum: 18. 5. 2022.