Za sve vas

-              prilikom dolaska u školu oprezno prelazite ulicu, uvijek na pješačkom prijelazu

-              pri hodanju gledajte pod noge

-              polako do škole osobito u zimskim uvjetima, stići ćete, makar malo i zakasnili, ona neće pobjeći

-              svi koji stanujete blizu škole prošećite, dogovorite se s prijateljima iz ulice, idite zajedno, družite  se, udahnite svježi zrak, nemojte da vas roditelji svakodnevno voze automobilima

-              u školu ulazite jedan po jedan

-  po stepenicama bez guranja ili trčanja, možete se spotaknuti ili srušiti nekog drugog

-              u učionicu uvijek ulazite jedan po jedan, bez naguravanja

-              nema ljuljanja na stolici, past ćete i ozlijediti sebe ili nekog drugog

-              pripazite na šiljate predmete, olovke, boje, možete ozlijediti oko (osobito mlađi učenici)

-              u vlaku piše „ne naginjite se kroz prozor“, isto vrijedi i za školu

-              ne gađajte se školskim priborom, možete nekoga ozlijediti ili nešto razbiti

-              uvijek pomognite slabijima i mlađima

-              ako niste sigurni u svoje znanje nemojte bježati s nastave, obratite se učitelju, razredniku, pedagoginji, ravnateljici, oni će vas uvijek saslušati

-              zbog „dosade na satu“ nemojte ometati učitelje i druge učenike

-              naročito budite oprezni na tjelesnom, ako osjetite nesigurnost obratite se učiteljici ona će vam sigurno pomoći

-              prilikom ulaska u učionicu gdje se održava nastava, u neku službenu prostoriju uvijek pokucajte i pristojno pozdravite

-              budite oprezni sa ostakljenim prostorima da ne bi ozlijedili sebe ili druge

-              uvijek čuvajte sebe i druge

-              nemojte se ljutiti na nas ako vas opominjemo, mi to činimo jer mislimo na vas i vašu sigurnost!