PŠ Kupjak

Područna škola Kupjak nalazi se na adresi Kupjak 105, broj telefona +385 051 817 707.

S matičnom školom Skrad ima status planinske škole. U Školi radi jedna učiteljica s mješovitim razrednim odjelom.

Odgojno-obrazovni rad ostvaruje se u jednoj učionici zgrade koja je izgrađena 1886. godine.

Renovirana je 2014. godine. U područnoj školi Kupjak ne postoji mogućnost organizirane prehrane učenika. Koristi se i malo školsko igralište za potrebe nastave TZK.

Škola je dobro opremljena projektorom, računalom, e-Dnevnikom.

Područna škola Kupjak nalazi se na magistralnoj cesti Rijeka - Zagreb, 6 km prije Skrada, na skretanju za Ravnu Goru, gdje se nalazi i priključak na auto cestu Rijeka-Zagreb. U blizini škole nalazi se crkva i sanjkalište.

Crkva Sv. Vida

Sanjkalište Gorski sjaj