Goranski Cukrac – festival književnosti na dijalektu i književnom jeziku za djecu

Goranski Cukrac, festival dijalektalne i standardne književnosti za djecu u začecima, idejni je projekt gđe. Natalije Mitrić, voditeljice Fabulus udruge za promicanje priče te autorice slikovnice Filipova fotelja.

Osnovna škola Skrad, samo jedna u nizu goranskih škola, 26.05.2022.g. ugostila je Goranski Cukrac u sklopu kojega se učenicima od 1. do 6.r. predstavila Ana Kadoić, ilustratorica i autorica nekoliko slikovnica. Kroz razgovor učenicima je približila ulogu i posao ilustratora te ispričala kako nastaje slikovnica uz projekciju istoimenog autorskog filma. Natalija Mitrić pojedinim je učenicima (po principu izvlačenja papirića s imenom) poklonila knjige raznih autora i cukrace (bombone).

Promocija goranskih autora, čitanja i pisanja na dijalektu i standardu cilj je prvoga po redu Goranskog Cukraca.

Pripremila: Sanja Despot Abramović, knjižničarka

objavio: ANAMARIJA DIKLIĆ   datum: 1. 6. 2022.